Didelio formato reklaminiai tentai. Ką vert žinoti?

Didelio formato reklaminiai tentai matomi ypatingai dažnai – mieste ant daugiaaukščių pastatų sienų, automagistralėse, didesnėse sankryžose ar prekybos centruose. Kai kurios reklamos agentūros ar patys marketingo atstovai siekdami efektyvesnio reklaminių tentų poveikio maketams panaudoja iškilius ar iš stendo rėmų ribų išlendančius dizaino elementus.

Didelio formato reklaminiai tentai matomi ypatingai dažnai – mieste ant daugiaaukščių pastatų sienų, automagistralėse, didesnėse sankryžose ar prekybos centruose. Kai kurios reklamos agentūros ar patys marketingo atstovai siekdami efektyvesnio reklaminių tentų poveikio maketams panaudoja iškilius ar iš stendo rėmų ribų išlendančius dizaino elementus, kiti norėdami dar labiau sužavėti savo tikslinę auditoriją panaudoja realius 3D elementus – automobilius, sklandytuvus ar milžiniškus netikrus maisto produktus. Tamsiuoju paros metu siekiant atkreipti pravažiuojančių dėmesį reklaminiai tentai apšviečiami šviestuvais bei led istaliacijomis integruotomis pačių tentų fone, kaip viena iš dizaino detalių. Kitą vertus reklaminiai tentai vis tiek didžiąja dalimi sudaryti iš tentinės medžiagos ir tai akivaizdu. Taigi į ką vertėtų atkreipti dėmesį ruošiantis naudoti didelio formato tentus.

Tento tipas

Pagrindinės reklaminių tentų rūšys naudojamos išorės bei vidaus reklamos sferoje yra trys – laminuoti, perforuoti bei lieti tentai. Laminuoti reklaminiai tentai skirti trumpesniam naudojimui – tai vienas pigiausių variantų, perforuoti (mesh) tentai perpučiami vėjo, tad kaip nekeista įprastai naudojami statybviečių tvorų uždengimui, o didelio formato tentams naudojamas lieto tento audinys, kuris yra tvirtas, ilgaamžis bei atsparus lauko sąlygoms. Jei teks rinktis iš kelių variantų – dėl kokybės rekomenduojama rinktis būtent lietą tentą, nesvarbu ar reklaminiai tentai būtų naudojami vidaus ar išorės reklamoje.

Spaudos tipas

Jei kada svarstysite kokie didelio formato reklaminiai tentai tiktų jūsų poreikiams – prisiminkite, kad visų pirma reikia išsiaiškinti kiek laiko tentas turės būti eksploatuojamas. Jei reklaminės kampanijos laikotarpis užtruks trumpiau nei metus – reklaminių tentų gamybai pilnai užteks naudojamų solventinių ar ekosolventinių dažų, kurie naudojant ilgesnį laikotarpį pradeda blukti. Jei planuojate naudoti tentus ilgiau nei metus – rekomenduojama prioritetą teikti šiek tiek brangesnei lateksinei ar UV spaudai, kuri yra atspari lauko sąlygoms.

Montavimas

Dažniausiai dėl montavimo paslaugų daugelis kreipiasi į tentus gaminančias reklamos įmones, kurios saugiai ir preciziškai užsiima tiek montavimo, tiek ir demontavimo darbais. Jei reklaminiai tentai montuojami didesniame aukštyje – reikalingi aukštalipio pažymėjimai bei saugumą užtikrinanti apranga ir kėlimo įranga. Vis dėlto nusprendę montavimu užsiimti savarankiškai atkreipkite dėmesį, kad didesnis tentas gali sverti kartais daugiau nei 50 kilogramų, tad pasirūpinkite pagalbininkais, padėsiančiais montavimo procese.

Maketas

Norint atkreipti praeinančių ar pravažiuojančių potencialių klientų dėmesį – visas svarbias detales vertėtų susidėlioti kuriant reklaminio tento maketą. Tento maketavimas tai kruopštumo bei kūrybiškumo reikalaujantis procesas, kuris turi gan didelę įtaką reklaminės kampanijos efektyvumui. Svarbu parinkti tinkamą teksto ir grafikos dydį bei spalvas, kad žinutė reklaminiame tente būtų perskaityta per keletą sekundžių – tokio maketo sukūrimui svarbi patirtis bei žinios.