Kaip išsirinkti tikrai skanų ir kokybišką medų?

Ar žinote kokie yra gero medaus požymiai?
 
Lietuvoje medus ir kiti bičių produktai kasmet populiarėja ir jų suvartojimas auga. Pirkėjai vis dažniau renkasi mūsų šalies bitučių surinktą medų, kurio kasmet Lietuvoje pagaminama daugiau nei 4 tūkst. tonų. 
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atlikti medaus tyrimų rezultatai patvirtina, kad Lietuvoje pagaminamas medus yra saugus ir atitinka keliamus reikalavimus ir lietuviškas medus pasižymi išskirtine kokybe, jis savo sudėtimi gerokai pranoksta karštesnio klimato šalių medų. Šiuos aukštus standartus atitinka kiti Lietuvos bičių produktai, tokie kaip:  bičių pikis (propolis), bičių pienelis (apilakas), bičių duonelė ir net bičių surenkamos žiedadulkės. Todėl lietuviškų bičių produktai yra aukštai vertinami farmacijoje.

Ar žinote, pagal ką išsirinkti skanų medų? 

Lietuvoje dažniausiai gaminamas šių skonių medus:
 Grikių medus yra tamsus ir turtingas skoniu, pasižymi aštriu poskoniu.
 Laukinių gėlių medus dažnai turi vaisinį poskonį, tačiau gali skirtis skonio intensyvumas pagal tai, kokių gėlių pievos buvo šalia bičių avilio.
 Dobilų medus – dažniausiai naudojamas medus. Jo skonis švelnus, kvapas primena gėles.
 Rapsų medus būna labai šviesus, kartais net beveik baltas. Labai švelnaus kvapo, greitai kristalizuojasi, bet yra kartokas.

Ar žinote kokie yra gero medaus požymiai?

Lietuviškas medus turi ryškiai išreikštas skonines ir aromatines savybes, nes Lietuvos gamtos įvairovė leidžia bitėms medų rinkti iš begalės žydinčių augalų.

Norėdami įsigyti aukštos kokybės medų, įsitikinkite, ar prieš fasavimą jis nebuvo apdorotas aukšta temperatūra, kadangi prie 70ºC temperatūros medaus sudėtis kinta, jis netenka savo antiseptinių savybių ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų.

Dauguma Lietuvos bitininkų, norėdami užtikrinti medaus natūralumą, šį produktą fasuoja į prekybai skirtas pakuotes iš karto po jo išsukimo. Tokiu būdu išfasuotas medus turi specifinę išvaizdą: prekyboje dažniausiai būna susikristalizavęs, jo paviršiuje  susidaręs baltas gliukozės sluoksnis. Tai rodo, kad medus fasavimo metu nėra paveiktas aukštos temperatūros ir yra išlaikęs savo natūralias savybes.

Kokį medų dažniausiai renkatės Jūs?