Kaip tinkamai prižiūrėti paltus?

Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti paltus, kad dėvėtume juos ne vieną sezoną?

Kaip tinkamai prižiūrėti paltus?

Kiekviena moteris šaltukui paspaudus nori dėvėti patogų ir dailiai atrodantį paltą. Tačiau dažnai paltai greitai praranda savo prekinę išvaizdą jau po pirmojo sezono. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti paltus, kad dėvėtume juos ne vieną sezoną?

Paltą, kaip ir bet kurį kitą viršutinį drabužį, reikia tinkamai prižiūrėti ir laikyti, norint kad ji neprarastų savo išvaizdos. Jie dažnai yra veikiami išorinių ir mechaninių veiksnių, tokių kaip drėgmė, nešvarumai, krituliai, pasikartojantys lenkimai bei trynimai.

Kasdieninė priežiūra

Dažnai net nepagalvojame, kad net netinkamas kasdieninis palto dėvėjimas, ilgainiui paveikia palto kokybę bei išvaizdą. Turime Jums keletą patarimų, kurie padės prailginti palto dėvėjimo laiką.

Pirmiausia, siūlome paltą kiekvieną dieną kabinti ant pakabos, o ne ant kabliuko, kadangi šiuo atveju paltai dažnai išsitampo. Taip pat siūlome nenumesti ir nedėti jo kur papuola.

Antra, vairuojant, sėdint autobuse ar laukiamajame paltą reikėtų atsisegti, taip paltas dėvėsis mažiau ir neatsiras pasikartojantys lenkimai.

Trečia, ir svarbiausia, išvėdinti bei tinkamai laikyti. Dažnai paltai savo išvaizdą praranda būtent dėl drėgmės bei kritulių, ypač kai tinkamai neišvėdinti sukabinami į spintą. O iki galo neišdžiovinus bei neišvėdinus palto, jį gali užpulti pelėsis, dėl kurio gali tekti jo iš viso atsisakyti. Taigi, tik atsiradus galimybei siūlome pakabinti paltą keletui valandų lauke ir gerai išvėdinti, svarbiausia, ne ant saulutės, kad neišbluktų spalva.

Taip pat pateikiame keletą patarimų, kaip galima atnaujinti paltus:

Šukavimas

Bet kokie vilnoniai ir vilnos mišinio paltai veliasi, todėl paltus reikia reguliariai šukuoti. Specialūs šepečiai atgaivina kailį bei pašalina nešvarumus, tokius kaip: plaukai, pūkai, dulkės ir pan. Svarbiausia, kruopščiai iššukuoti tose vietose, kuriose audinys dažnai liečiamas, pavyzdžiui, ten, kur liečiasi jūsų rankinė. Taip pat atkreipkite dėmesį į šukavimo kryptį, t. y. visada iš viršaus į apačią. Taip tikrai prailginsite palto ilgaamžiškumą.

Skalbimas

Įsigijus paltą svarbu išsiaiškinti, kaip tinkamai jį skalbti ar valyti, šią informaciją pateikia gamintojas gaminio priežiūros etiketėje. Dažniausiai, paltus siūloma ne skalbti, o nuvalyti cheminiu būdu, ypatingai prieš ruošiantis supakuoti praėjus šaltajam sezonui.

Garinimas

Dar vienas iš būdų atgaivinti palto pluoštą yra lyginimas garais arba garinimas. Garinimas atkuria natūralų vilnos blizgesį, išlygina raukšles ir atgaivina kailio išvaizdą. Ilgais, lėtais judesiais perkelkite garintuvą virš drabužio, kad garai praeitų per audinį, išlygintų raukšles ir pakeltų vilnos pluoštus. Nepamirškite laikytis saugaus atstumo, kad nepažeistumėte medžiagos.

O palto ilgaamžiškumą galima prailginti dar prieš išsirenkant paltą…

Svarbu – pasirinkti tinkamą dydį! Įsigijus per mažą, atsiras tiek daug įtempimų, lenkimų ir tempimų, kurie sugadins pamušalo būklę bei paveiks bendrą palto būklę.  Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, jei po paltu planuojate dėvėti švarką ar labai storą megztinį, geriau rinktis didesnį dydį. Na, o jei dar neturite palto ar norėtumėte jį pasikeisti, platų paltų pasirinkimą rasite čia.

https://pirk-pigiau.lt/produkto-kategorija/moteriski-paltai/

Malonaus ir greito apsipirkimo.