Kuo NeoLife vitaminai ir provitaminai skiriasi nuo sintetinių vitaminų?

NeoLife vitaminai. Kuo skiriasi NeoLife vitaminai bei provitaminai nuo sintetinių vitaminų?
NeoLife vitaminai

Terminas „vitaminas“ pirmą kartą buvo pavartotas 1912 m., lenkų biochemiko Kazimiero Funko. Žodis „vitaminas“ sudarytas iš lotyniško žodžio vita, reiškiančio gyvenimą ir priesagos -amin – aminas. Tokia priesaga pasirinkta neatsitiktinai – tuo metu buvo manoma, kad visi vitaminai priklauso aminų grupei. Ir tik laikui bėgant, atradus gerokai daugiau kitokių klasių paaiškėjo, kad vitaminai – tai įvairios struktūros organiniai junginiai.

Žmogui kasdien būtina gauti 13 skirtingų vitaminų, kurių pats organizmas pasigaminti negali, todėl privalo gauti su maistu. Jie yra būtini, nes padeda vykti daugeliui gyvybiškai svarbių organizmo reakcijų.

 

Taigi kas yra vitaminai, jau daugiau ar mažiau aišku, tiesa? Na, o kas gi tokie yra provitaminai, apie kuriuos taip pat šiandien daug girdima?

Provitaminai – tai neaktyvūs vitaminų pirmtakai 

Provitaminai natūraliai daugiausia susidaro augaluose, grybuose ir kai kuriuose mikroorganizmuose kaip neaktyvi vitamino forma ir tik patekę į gyvą organizmą, jie paverčiami aktyviais vitaminais. Šis pavertimas vyksta atsižvelgiant į konkretų organizmo poreikį. Pvz., vitamino A (retinolio) provitaminas virsta betakarotinu ir kriptoksantinu, vitamino D 2  – ergosteroliu, vitamino D 3  – 7dehidrocholesteroliu, vitamino D 5  – pantenoliu, o vitamino E (tokoferolio) – tokoferilacetatu. Taigi jeigu jūsų organizmas tą dieną gavo pakankamai vitamino A, reiškia, pavartojus provitaminų, beta- karotenas nebus paverčiamas vitaminu A, o kad nekiltų perteklius, organizmas jį tiesiog pašalins.

 

Tačiau yra vienas niuansas, kurį turėtumėte žinoti apie natūralius ir nenatūralius vitaminus. Jei valgote šviežias daržoves ir lygiagrečiai vartojate sintetinius multivitaminus, jūsų organizmas pirmiausia įsisavins jau „paruoštą“ vitaminą, kitaip tariant, sintetinį, nes su juo nereikia dirbti ir paversti aktyviu. Juk jis jau ir taip aktyvus, skirtingai nei morkoje esantis beta-karotenas.
Taigi, gavęs lengvą sintetinį „grobį“, organizmas pašalins būtent natūralų vitaminą.

Sintetiniai vitaminai – organizmo „lepintojai“ 

Kaip jau minėjome prieš tai, kasdien gaudamas sintetinių vitaminų dozę, organizmas aptingsta. Pakanka perdirbtų vitaminų pavartoti kiek daugiau nei 3 mėn., ir organizmas pamažu atpranta pats aktyvinti provitaminus. Tokiu būdu kūnas negauna natūralių, su maistu patenkančių naudingų medžiagų. Tad norint sau neprisidaryti bėdų, būtina atsižvelgti į rekomendacijas – vartojant sintetinius vitaminus, kas 3 mėnesius padaryti bent kelių mėnesių pertrauką. Jos metu jūsų organizmas vėl „prisimins“ kaip dirbti ir provitaminus paversti vitaminais.

Dar vienas sintetinių vitaminų trūkumas – rizika jų perdozuoti. Pats negamindamas ir neapdorodamas vitaminų, organizmas pasimeta ir pasiima jų per daug. Pvz., jūs vartojate kelių rūšių sintetinius vitaminus: vienus bendram organizmo tonusui palaikyti, kitus plaukų, trečius akių, o ketvirtus sąnarių pastiprinimui. Ir juose visuose garantuotai yra tam tikra dozė vienos ir tos pačios medžiagos. Taigi šį sintetinį vitaminą jūsų organizmas pasisavina iš visų šių papildų, nors jo tiek visai net nereikėjo.

Sakote, nieko tokio – juk daugiau, tai ne mažiau? Tačiau ne tik vitaminų trūkumo bet ir perdozavimo pasekmės gali būti labai skaudžios ir pavojingos sveikatai. Nuo staigaus apsinuodijimo iki onkologinių susirgimų, vaisiaus apsigimimų nėštumo atveju ar net mirties. Tad vartodami sintetinius vitaminus, pasistenkite nepasiduodi aklai reklamoms ir skambioms frazėms, bet atidžiai rinkitės, ko jūsų organizmui šiandien trūksta. Tai geriausiai parodo atlikti išsamūs kraujo tyrimai.

Kas yra NeoLife vitaminai ir provitaminai 

Skirtingai nei sintetiniai, NeoLife vitaminai ir provitaminai gaminami tik iš natūralių, gamtoje randamų produktų – grūdų, daržovių, vaisių, uogų. Papilduose esančios maistinės medžiagos išlieka neaktyvios tol, kol organizmas pats jų neaktyvuoja. Tai reiškia, kad vartojant NeoLife vitaminus, jums nekils pavojus perdozuoti, nes pajutęs, kad gavo per didelę dozę, organizmas viską pašalins net neaktyvavęs. O pats svarbiausias aspektas – neiškils pavojus „išlepinti“ organizmo, t. y. atpratinti jo nuo darbo aktyvinant vitaminus iš provitaminų. Tai reiškia, kad NeoLife vitaminuose esančias maistines medžiagas galima vartoti be jokių pertraukų ištisus metus. Nes tai lygu tam, kaip kasdiena suvalgyti porciją pilnaverčių, šviežių ir sveikų maisto produktų.

Tačiau svarbu atminti ir tai, kad jokie, net ir kokybiškiausi maisto papildai nepakeis pilnavertės ir subalansuotos mitybos. Visame turi būti balansas ir sveikas pasirinkimas.

Video