Lyginame lietuviškos ir užsienio el. parduotuvės privalumus ir trūkumus

Pirkimo internetu sąlygų palyginimas: lietuviška vs užsienio internetinė parduotuvė

Šiame straipsnyje lyginame pirkimo lietuviškoje ir užsienio el. parduotuvėje patirtį, jų privalumus ir trūkumus.

 

Lietuviška internetinė parduotuvė

Užsienio internetinė parduotuvė

Pristatymas

Patikimos lietuviškos internetinės parduotuvės paprastai prekes pristato per vieną-dvi darbo dienas. Didžiųjų miestų gyventojams gali būti siūlomas pristatymas netgi tą pačią dieną.

 

Pristatymas gali užtrukti iki 7-30 dienų ar net ilgiau. Taip pat ne visos užsienio el. parduotuvės siunčia prekes į Lietuvą.

 

Kaina

Gali pasirodyti, kad vietinėse internetinėse parduotuvėse kai kurios prekės yra brangesnės, tačiau vykdomų akcijų metu šie skirtumai išsilygina.

 

Perkant ne iš ES internetinių parduotuvių taikomi papildomi mokesčiai: importo, muitinės ir pridetinės vertės (PVM), tad galutinė prekės kaina smarkiai išauga.

 

Asortimentas

Gali pasirodyti, kad lietuviškose internetinėse parduotuvėse prekių pasirinkimas yra siauresnis. Tačiau asortimentą paprastai sudaro Lietuvos rinkoje įsitvirtinę prekių ženklai, galintys užtikrinti garantinį ir pogarantinį aptarnavimą, išvaduojantys pirkėją nuo papildomų rūpesčių ateityje.

 

Patrauklu ieškantiems išskirtinių prekių. Didelėse užsienio internetinėse parduotuvėse asortimentas dažnai yra gausesnis, tačiau dėl sparčiai populiarėjančios Pigu.lt prekyvietės, Lietuvos pirkėjams taip pat atsiveria plačios prekių pasirinkimo galimybės.

Apmokėjimas

Siūloma daug patogių apmokėjimo būdų, tame tarpe atsiskaitymas grynais pinigais / kortele pristatymo metu bei pirkimas išsimokėtinai.

 

Paprastai siūlomas tik apmokėjimas kreditine kortele.

Prekių grąžinimas

Pagal LR teisės aktuose numatytas sąlygas nepatikusių prekių grąžinimas galimas per 14 dienų.

 

Dėl skirtingose jurisdikcijose veikiančių užsienio internetinių parduotuvių prekių grąžinimo / garantinio aptarnavimo sąlygos gali skirtis arba jų visai nebūti.

Garantinis aptarnavimas

Pagal LR teisės aktuose numatytas sąlygas prekėms suteikiama 2 metų garantija.

 

Papildomos garantijos

Galimybė užsisakyti papildomą servisą – pvz. prekės draudimą, garantijos pratęsimą, “keturių rankų” paslaugą užnešant sunkias prekes.

 

Papildomos garantijos paprastai nesiūlomos.

Saugumas

Rizikos vengiantis pirkėjas gali atsiskaityti grynais pristatymo metu.

 

Pardavėjo reputaciją turi pasitikrinti pats pirkėjas, pvz. perkant iš ebay.

Konsultacijos lietuvių kalba

Prieš užsakant prekes galima pasikonsultuoti gimtąja kalba telefonu ar el. paštu, prie prekių pridedamos lietuviškos instrukcijos.

Atsiranda kalbinis barjeras – tai ypač aktualu vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurie neturi didelės pirkimo internetu patirties.

 

Parengė internetinė parduotuvė Hairfree.lt