Mobilieji priedai

Mobiliųjų telefonų priedai kiekvieno poreikiams: nuo USB laido iki asmenukių lazdos

Smarkiai populiarėjant ekologijos temoms, darosi svarbu savo dar veikiantį telefoną naudoti kuo ilgiau ir taip mažiau teršti planetą. Todėl vis daugiau pirkėjų telefoną nori apsaugoti nuo smūgių, taip prailginant jo veikimo laiką bei, kai ateina laikas, jį atnaujinti, o ne keisti nauju. Tada prisireikia naujų telefonų baterijų, kameros stikliukų ir kitų priedų. Ilgai naudojant sulūžta telefonų įkroviklio laidai, tad prireikia jų ar naujo įkroviklio kištuko. Taigi šiandien mobilieji priedai jau nebe tik telefonų dėkliukai ar apsauginiai stiklai, bet ir daug daugiau. Šiame straipsnyje papasakosime apie pagrindines mobiliųjų telefonų priedų kategorijas bei į ką atkreipti dėmesį renkantis priedus jūsų mobiliam įrenginiui.

 

Telefonų dėklai ir ekranų apsaugos

 

Naujas kokybiškas telefonas – nėra pigus, taigi keisti telefoną kaskart suskilus šio ekranui nebūtų labai ekonomiška. Be to – norint sukurti naują telefoną reikia nemažai išteklių, todėl gamtai draugiškesnė alternatyva yra saugoti ir rūpintis savo telefonu, kad šis tarnautų jums kuo ilgiau. Dėl ekologijos ir ekonomiškumo, įvairios ekranų apsaugos ir telefonų dėklai yra populiariausi mobilieji priedai.

Telefonų dėklai gali būti kelių tipų: dengiantys tik telefono nugarėlę arba užverčiami. Užverčiami dėklai gali būti arba vertikalūs arba horizontalūs (kaip knyga). Nugarėlę dengiantys telefonų dėkliukai gali būti su papildomu laikikliu ar žiedu, kad didesnį telefoną būtų patogiau laikyti viena ranka. Žinoma, čia – tik praktiniai dėkliukų skirtumai. Taigi nusprendę, kokio tipo dėkliukas jums geriausiai tiktų, dar galite rinktis iš daugybės spalvų ir tekstūrų: silikono, gumos, natūralios ar dirbtinės odos ir t. t.

Telefono apsauginis stiklas – viena vertingiausių apsaugos priemonių. Lengvai pakeičiamas stiklas kainuoja 5–15 eurų. O štai sudužus telefono ekranui jo pakeitimas kainuos keliasdešimt eurų arba, kai kuriems telefonų modeliams, to išvis nebus įmanoma padaryti. Renkantis telefono ekrano apsaugą atkreipkite dėmesį, jog galima rinktis plonesnę apsauginę plėvelę arba storesnį apsauginį stiklą. Plėvelė apsaugos tik nuo nedidelių įbrėžimų (pvz., nešant telefoną kišenėje kartu su raktais), o stiklas, nors ir šiek tiek brangesnis, bet patikimai apsaugos ekraną net ir telefonui nukritus ant asfalto ar skaldos.

Išmaniosios apyrankės ir išmanieji laikrodžiai

 

Išmaniosios apyrankės ar laikrodžiai, tai mobilieji priedai, kurie kartais gali ir visai pakeisti jūsų išmanųjį laikrodį. Nors pirminė tokių apyrankių paskirtis buvo sportas: sekti treniruotės laiką ir sportuojančiojo pulsą, tačiau dabar skirtingi gamintojai siūlo ir daug daugiau įvairių funkcijų. Išmanusis laikrodis gali parodyti SMS žinutes ar net leisti į jas atsakyti, laikrodis leidžia klausytis mėgstamos muzikos ar sekti jūsų miego kokybę.

Žinoma, visų pirma išmanioji apyrankė yra ir patogus bei praktiškas laikrodis. Be to – jis atsparus lietui ir dulkėms, nes sukurtas ne tik bėgioti ar važiuoti dviračiu, bet ir plaukti. Renkantis išmaniąją apyrankę ar laikrodį, atkreipkite dėmesį į norimo modelio dirželio dydį (ilgį) ir įvertinkite, ar jis tiks jūsų rankai. Taip pat rinkitės pagal norimas funkcijas, pavyzdžiui, ar jums reikia GPS, WIFI ir t. t.

 

Priedai keliaujantiems ir gyvenantiems aktyviai

 

Jei dažnai keliaujate ar gyvenate aktyviai ir dienomis laiką leidžiate ne biure ir ne namų ofise – jums tikrai pravers šie mobilieji priedai. Vienas populiariausių keliautojų priedų – asmenukių lazda arba telefono stovas, kuris leidžia patogiai fotografuoti kad ir kur bebūtumėte. Asmenukių lazdos gali būti įvairių ilgių, jos yra teleskopinės, todėl jas lengva pasiimti su savimi, taip prie telefono jos gali jungtis „Bluetooth“ ryšiu arba laidu.

Išorinė baterija – dar vienas priedas, kuris pravers tiems, kas retai būna vienoje vietoje. Išorinės baterijos gali būti įkraunamos iš elektros tinklo arba mišrios: ir iš elektros tinklo, ir saulės energija. Rinkdamiesi bateriją atsižvelkite į jos talpą, kuri yra matuojama miliampervalandėmis (mAh). Populiariausios 10 000–20 00 mAh išorinės baterijos. Kiek kartų galėsite įkrauti savo telefoną priklauso nuo jo baterijos talpos, tačiau vidutiniškai išmaniojo telefono baterija yra 3000–3500 mAh talpos. Išorinė baterija leis įkrauti telefoną keliaujant, žygiuojant gamtoje, ilsintis prie ežero ar paplūdimyje. Juk visada įkrautas telefonas – tai galimybė užfiksuoti visas geriausias kelionių akimirkas!