Rekuperatoriai: trumpai ir aiškiai apie tai, ką turite žinoti

Šiandien terminus „rekuperatorius“, „rekuperacija“ ir „rekuperacinis vėdinimas“ girdime vis dažniau. Be to, šie įrenginiai ir procesai tampa neatsiejama daugelio būstų sudedamąja dalimi, be kurios vis daugiau žmonių nebegali įsivaizduoti savo kasdienio gyvenimo. Taigi, kas iš tikrųjų yra rekuperatorius, kam jis naudojamas, kaip jis veikia ir kokią naudą mums gali duoti?

Šiandien terminus „rekuperatorius“, „rekuperacija“ ir „rekuperacinis vėdinimas“ girdime vis dažniau. Be to, šie įrenginiai ir procesai tampa neatsiejama daugelio būstų sudedamąja dalimi, be kurios vis daugiau žmonių nebegali įsivaizduoti savo kasdienio gyvenimo. Taigi, kas iš tikrųjų yra rekuperatorius, kam jis naudojamas, kaip jis veikia ir kokią naudą mums gali duoti?

Kas yra rekuperatorius, kaip jis veikia ir kam naudojamas?

Rekuperatorius yra mechaninė tiekimo ir šalinimo vėdinimo sistema, kurios pagrindinė užduotis yra valdyti oro cirkuliaciją, tokiu būdu užtikrinant šviežią vidaus patalpų orą. Taigi, rekuperaciją būtų galima apibūdinti kaip procesą, kurio metu ištraukiamas oras yra panaudojamas patalpų šildymui arba vėsinimui.

Norint, kad minėtas procesas įvyktų, būtinas rekuperatorius, sukuriantis įsiurbimo ir išmetimo sistemą, kuri išstumia iš patalpos jau išmetamą orą ir tiekia iš lauko naują šviežią orą. Tai yra viena iš šio tipo patalpų vėdinimo sistemų užduočių. Kita užduotis – žiemos metu lauko orą pašildyti iki maždaug 20–25 °C laipsnių, o vasaros metu – orą atvėsinti, sukuriant optimalias gyvenimo sąlygas. Be to, rekuperatoriai yra sukurti taip, kad du atskiri įeinančio ir išeinančio oro srautai neturėtų galimybės susimaišyti, todėl nelieka rizikos, kad iš vidaus patalpų išeinantys kvapai pateks į oro srautą, kuris tiekiamas į patalpas.

Standartinėmis sąlygomis, žiemos metu iš vidaus patalpų į aplinką būna išleidžiamas šiltas, o šiltuoju metų laiku – atvėsęs oras. Dėl šios priežasties patalpų šildymo bei vėsinimo metu prarandama perteklinė energija, kurią priešingu atveju galima efektyviai panaudoti į patalpas įeinančio oro srautui pašildyti arba atvėsinti. Taigi, kaip jau supratote, rekuperatoriai geba šį klausimą labai efektyviai išspręsti, elektros energijos sąskaitas sumažindami net iki 40-80 %! Todėl šiandien jie yra labai dažnai naudojami tiek privačių namų, tiek butų vėdinimo sistemose.

Rekuperatoriaus privalumai

Kiekviena patalpų vėdinimo sistema turi savų privalumų, tačiau rekuperacinio vėdinimo sistemos išsiskiria iš kitų tradicinių vėdinimo sistemų keliais reikšmingais privalumais.

  • Mažesnės šildymo sąskaitos. Rekuperatoriai sumažina būsto šildymo išlaidas, kadangi iš panaudoto oro geba sugrąžinti šilumą. Dėl šios priežasties rekuperatorius yra nepakeičiamas įrenginys norintiems taupyti energiją.
  • Švarus ir kokybiškas oras. Mechaninė vėdinimo sistema užtikrina, kad patalpose būtų kvėpuojama švariu ir filtruotu oru. Tai reiškia, kad į patalpas tiekiamas oras būna be alergenų, dulkių, nešvarumų ir išorėje vyraujančios taršos dalelių. Tai svarbu sergantiems kvėpavimo ligomis (pvz., astma) arba alergiškiems žmonėms, o taip pat ir siekiant apsisaugoti nuo įvairių kvėpavimo takų ligų.
  • Sumažinamas drėgmės lygis. Rekuperacija užtikrina nuolatinę patalpų oro apykaitą, todėl išlaikomas optimalus drėgmės lygis, apsaugant patalpas nuo didelės drėgmės ir taip išvengiant pelėsio bei grybelio susidarymo bei plitimo. Be to, kai veikia rekuperacinio vėdinimo sistema, greičiau išdžiūna skalbiniai, drėgnos patalpos (pvz., vonios kambarys), ant langų nesikaupia kondensatas.
  • Didesnis komfortas ir saugumas. Naudojant rekuperatorių, patalpų vėdinimui nebereikia reguliariai atidaryti langų ir durų, todėl išvengiama skersvėjo, triukšmo, vabzdžių ir parazitų bei kartu padidinamas patalpų saugumas.

Rekuperatorius jūsų namams

Rekuperatoriaus pagalba namai tampa energetiškai efektyvūs, šilti ir sandarūs. Be to, užtikrinama, kad patalpose esantys žmonės visuomet galėtų kvėpuoti tik pačiu švariausiu oru, o patalpų šildymo ir vėsinimo procese nebūtų patiriami energijos nuostoliai. Todėl, jei ieškote veiksmingų gyvenamųjų patalpų vėdinimo sprendimų, dėl rekuperatoriaus pasirinkimo, įsigijimo ir montavimo galite susisiekti e. paštu info@vesinimosistemos.lt arba tel. +370 670 85989.