Elektromobiliui įkrauti skirtos stotelės – galimybės

Straipsnyje bus aprašyta krovimo stotelių tipai, kuom jie skiriasi vienas nuo kito, krovimo greičiai

Elektromobiliui įkrauti skirtos stotelės – galimybės

Vis labiau ir garsiau kalbant apie aplinkos teršimą ir Lietuvoje, daugelis lietuvių pradėjo žvalgytis elektromobilių. Nors dar ne visi turi daug informacijos apie juos, kai kurie juos jau įsigijo ir smagiai važinėja nespėliodami kas bus rytoj. Kiti vartotojai yra atsargesni, nes skysto kuro transporto priemonės pažįstamos nuo pat mažens, kai dar seneliai vežiojo prie jūros, ežerų ar artimiausio švaraus vandens tvenkinio. Daugeliui Lietuvoje vis dar trūksta informacijos apie pačius elektromobilius ir jų krovimo elektros stoteles.

Elektromobiliui įkrauti skirtos stotelės

 

Dar prieš kelis apie elektromobilių krovimui skirtas stoteles nieko negalėję pasakyti transporto priemonių valdytojai šiais metais žino daugiau. Mūsų šalyje ženkliai padaugėjo elektromobilių, todėl Valstybės atsakingos institucijos pradėjo rūpintis ir jų aptarnavimo priemonėmis – įkrovimo stotelėmis. Jų dėka yra įkraunami elektromobiliai, kurie kelionės metu išsikrauna ir „prašosi“ vėl įkraunami galutinio tikslo pasiekimui. Tačiau naudinga žinoti, kad stotelės gali būti kelių tipų pagal galingumą.

  • Lėto krovimo stotelės iki 3kW;
  • Stotelės greitam elektromobilių įkrovimui nuo 6-7 iki 20-23kW;
  • Itin greito krovimo stotelės apie 40-53kW;
  • Galimos ir kelios įkrovimo programos, todėl svarstydami dabartinę padėtį pabandykite pažvelgti šiek tiek ir į ateitį. Gal stotelės norėsite galingesnės, nes Jūsų naujas elektromobilis turės kitokias technines galimybes, bus galingesnis ir dar didesnį kelią nuvažiuojantis.

 

Remiantis šiais kriterijais nesudėtingai išsirinksite sau tinkamiausią stotelę nesvaru kurioje vietoje planuojate ją įrengti. Tai gali būti ir įmonės auto stovėjimo kiemas, didesnė prekybos parduotuvės aikštelė ar tiesiog, namai, kuriuose taip pat norėtumėte įkrauti savo elektromobilį.

Elektromobilį galima įkrauti ir mieste

Kai po mūsų šalį važinėjo vienas kitas Tesla elektromobilis į juos žiūrėdavome su šypsena. Lietuviai nebuvo matę net elektromobilio krovimo stotelių, tad sarkazmas buvo nukreiptas automobiliui su pajuoka ir spėlionėmis, kiek gi jis nuvažiuos nežinia kur galėdamas pasikrauti. Tačiau praėjus nepilnai keliems metams elektromobilius jau galima įkrauti daugelyje vietų. Ir tokia žinia nereiškia, kad krovimo stotelės yra įrengtos ir elektromobilius aptarnauja tik didžiuosiuose miestuose. Jei pasidomėsite įkrovimo stotelių buvimo vietomis pastebėtumėte, kad jų skaičius žemėlapyje vis didėja. Jų galima rasti net ir pačiose atokiausiose Lietuvos vietose. Visaginas, Rokiškis, Mažeikiai, Naujoji Akmenė ar kelyje Šiauliai Joniškis ruože. Tad nerimauti dėl galimybių nėra dėl ko. Svarbu prieš išvažiuojant pasikrauti mieste. Tai galima padaryti įvairiose vietose.

  • Namuose, jei turite įsirengę įkrovimo stotelę savo elektromobiliui;
  • Atsarginiu variantu bet kokio didesnio prekybos centro stovėjimo aikštelėje, jei yra tokia galimybė.

Nebijokite pirkti elektromobilių, galimybės juos aptarnauti kokybiškai tik auga.

Straipsnio autorius www.evlaidai.lt