Inhaliatoriaus pirkimo vadovas: kaip išsirinkti tinkamą inhaliatorių?

Inhaliatoriaus pirkimo vadovas. Straipsnyje aptariama kokį inhaliatorių pasirinkti, pagal esamas inhaliatorių funkcijas ir savybes.
Ad 5
Knarkiu.LT

Inhaliatoriaus pirkimas

Sergant uždegiminėmis kvėpavimo takų ligomis, tinkamas inhaliatorius padės greitai ir veiksmingai palengvinti simptomus. Jums buvo patarta vartoti vaistus, kurie apsaugo kvėpavimo takus nuo uždegimo ir ilgainiui plečia bronchus? Šiuo atveju taip pat svarbu, kad veiklioji medžiaga veiktų bei, kad vartojant vaistus nebūtų paveiktas visas organizmas.

Naudojant specialiai parinktą inhaliatorių, vaistas gali nukeliauti į tą vietą, kur jis turi suveikti. Inhaliatoriai taip pat dažnai yra geriausias sprendimas vaikams ir pagyvenusiems žmonėms jie padeda vaistams nukeliauti į kvėpavimo takus. Vaikams inhaliatorių naudoti daug lengviau nei dozavimo aerozolius ir miltelių inhaliatorius.

Galima įsigyti įvairių inhaliatorių, atitinkančių skirtingus gydymo reikalavimus. Pasikonsultavę su gydytoju, galėsite rasti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį inhaliatorių, kuris leis kontroliuoti simptomus ir mėgautis nerūpestingu gyvenimu.

Kaip išsirinkti tinkamą inhaliatorių?

Yra daugybė skirtingų inhaliatorių tipų, kurių kiekvienas tenkina skirtingus reikalavimus. Kyla klausimas, kuris inhaliatorius man tinka? Tinkamo Inhaliatoriaus pasirinkimas priklauso nuo jūsų negalavimo pobūdžio arba jūsų sergančio vaiko simptomų. Renkantis vaikui skirtą inhaliatorių, svarbūs skirtingi veiksniai, nei renkantis sau tinkamą inhaliatorių. Kiti svarbūs aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra tai, kaip dažnai, kaip intensyviai ir kur naudosite prietaisą.

Rinkdamiesi jums tinkamą inhaliatorių, apsvarstykite toliau nurodytus klausimus:

Kokiai ligai gydyti naudosite inhaliatorių?

Įvairios kvėpavimo takų ligos veikia skirtingas kvėpavimo sistemos dalis. Nuo lašelių arba dalelių dydžio priklauso, kurioje vietoje įkvėpus lašeliai nusėda, taigi ir kokia kvėpavimo takų dalis bus gydoma. Didesnės vaisto dalelės nusėda viršutiniuose kvėpavimo takuose. Keletas viršutinių kvėpavimo takų ligų pavyzdžių yra sloga (arba rinitas) ir lėtinis sinusitas. Mažesnės vaisto dalelės patenka į apatinius kvėpavimo takus. Astma ir bronchitas yra apatinių kvėpavimo takų ligų pavyzdžiai. Todėl svarbu pasirinkti tokį inhaliatorių, kuris tiekia tinkamo dydžio daleles gydomai ligai gydyti.

Kas naudosis inhaliatoriumi?

Pacientams, turintiems didelių kvėpavimo sunkumų, pavyzdžiui, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis, arba astma, geriau tinka didesnio pajėgumo inhaliatoriai, nes jie tiekia didesnį veikliosios medžiagos kiekį.

Kūdikiams ir vaikams geriau tinka tyliau veikiantis, švelnesnę dulksną formuojantis inhaliatorius gali būti malonesnis ir mažiau trikdyti vaisto įkvėpimą. Inhaliatorius vaikams taip pat turi patikti.

Gydant pacientus, sergančius keliomis kvėpavimo takų ligomis, rekomenduojama rinktis tokį inhaliatorių, kuris gali gaminti skirtingo dydžio daleles.

Kur ir kaip dažnai bus naudojamas inhaliatorius?

Jei norite labai dažnai naudoti inhaliatorių, turėtumėte rinktis tvirtą, didelės dulksnos poveikio inhaliatorių, tinkamą intensyviam naudojimui.

Jei gydyti reikia skirtingu dienos metu, rekomenduojama rinktis lengvą ir nešiojamąjį inhaliatorių.

Jei daug keliaujate, geriausias pasirinkimas – nešiojamas inhaliatorius, t. y. tinklelinis inhaliatorius. Panašūs į inhaliatorių, nešiojamieji inhaliatoriai yra maitinami baterijomis, tačiau užtikrina optimalų veikimą ir lankstumą.

Inhaliatorių palyginimas

Toliau pateikiame techninių funkcijų sąrašą perkant inhaliatorių:

Technologija: membrana (tinklelis) arba kompresorius

Naudotojai: suaugusieji, paaugliai, vaikai arba kūdikiai

Garso lygis: tylus arba mažai triukšmingas

Patologija: viršutinių, vidurinių arba apatinių kvėpavimo takų.

Dalelių dydis (dulksnos dalelės): didelės dalelės – viršutiniams kvėpavimo takams, mažesnės dalelės – apatiniams kvėpavimo takams. Skirtingomis ligomis sergantiems pacientams – inhaliatorius, galintis gaminti skirtingo dydžio daleles.

Inhaliavimo greitis: kuo didesnis greitis, tuo daugiau vaistų prietaisas gali suleisti per minutę.

Naudojimo vieta: lankstus naudojimas kelyje, reikalingas dažnas naudojimas visą dieną, tinklelinis inhaliatorius suteikia maksimalų lankstumą.

Naujausia technologija – tinkleliniai inhaliatoriai

Tinklelinis inhaliatorius, tai geriausias inhaliatorius vaikams nes tai prietaisas, kuriuo į plaučius gali būti tiekiamos mažiausios vaistų dalelės, o įprastu inhaliatoriumi – tik garai. Šiandien šių prietaisų asortimentas labai platus, todėl išsirinkti geriausią gaminį nėra lengva.

Tokie prietaisai puikiai išsklaido skystus preparatus, išgaudami iki 5 mikronų dydžio daleles. To pakanka, kad vaistas galėtų patekti net į sunkiai pasiekiamas bronchų vietas. Tirpalas virsta migla dėl metalinių plokštelių, sukuriančių aukšto dažnio ultragarso srautą, vibracijos.

Tokie modeliai gali nepertraukiamai veikti apie 5-10 minučių, nes jie turi palyginti nedidelę vaistų talpyklą (35-70 ml) ir didelį padavimo greitį – iki 2 ml/min. Jie sveria ne mažiau kaip 400-500 g, o tokių prietaisų triukšmo lygis neviršija 45 dB.

Ultragarsiniai inhaliatoriai gali veikti nuo 220 V elektros tinklo, įmontuotos baterijos arba įprastų baterijų. Jie tinka astmai, rinitui, kosuliui, bronchitui ir kitoms dažnoms kvėpavimo takų ligoms gydyti.

Kur įsigyti inhaliatorių?

Inhaliatorių galima įsigyti internetinėse parduotuvėse, taip pat vaistinėse ir medicinos prekių tiekėjų parduotuvėse.

Feellife pasaulyje pirmaujanti medicinos prietaisų gamintoja, siūlo platų aukštos kokybės ir kliniškai patvirtintų inhaliatorių asortimentą, iš kurio galite rinktis.