Kaip išsirinkti pagalvę?

Renkantis naują pagalvę, svarbiausia atkreipti dėmesį į šiuos faktorius – Jūsų miegojimo pozicija, pagalvės minkštumas, bei medžiagos, iš kurių pagaminta pagalvė.

Kaip išsirinkti pagalvę?

Renkantis naują pagalvę, svarbiausia atkreipti dėmesį į šiuos faktorius – Jūsų miegojimo pozicija, pagalvės minkštumas, bei medžiagos, iš kurių pagaminta pagalvė.

Miegojimo pozicija

Jūsų miegojimo pozicija yra bene svarbiausias faktorius renkantis naują pagalvę.

Jei miegate ant nugaros, vidutinio minkštumo pagalvė yra puikus pasirinkimas. Tokia pagalvė suteiks pakankamą atramą Jūsų galvai ir kaklui, taip išlaikydant stuburą neutralioje pozicijoje. Jei pagalvė bus per minkšta, Jūsu galva atsiloš atgal, o tai sukels stresą pečiams bei kaklui.

Jei miegate ant pilvo, geriausias pasirinkimas yra labai plona, plokščia pagalvė. Tokia pagalvė nepakels galvos per aukštai ir nesukels įtampos kaklui bei stuburui.

Jei miegate ant šono, Jums reikalinga aukštesnė, tvirtesnė pagalvė. Tokia pagalvė užpildys tarpą, atsirandantį tarp galvos, pečių bei kaklo, ir padės palaikyti stuburą neutralioje pozicijoje.

Pagalvės minkštumas

Pagalvės minkštumas taip pat labai svarbus faktorius, lemiantis Jūsų komfortą miegant. Tačiau tai labai individualus klausimas, į kurį atsakyti galite tik pats/pati. Vieniems labiau patinka kietos, kitiems minkštos pagalvės. Jei nesate apsiprendę koks pagalvės tvirtumas Jums tinkamiausias – galite rinktis reguliuojamo aukščio pagalvę. Tokios pagalvės išsiskiria tuo, jog labai lengvai, užtrauktuko pagalva, galite pridėti arba nuimti kamšalo ir taip pasireguliuoti pagalvės aukštį bei kietumą.

Pagalvės sudėtis

Prieš perkant pagalvę, taip pat svarbu yra pasidomėti, iš kokių medžiagų ji pagaminta. Galima išskirti keletą pagrindinių pagalvių užpildų tipus:

  • Plunksnų / pūkų pagalvės. Tokios pagalvės yra minkštos ir purios. Jos dažniausiai yra truputį brangesnės, tačiau yra itin vertinamos žmonių, mėgstančių natūralumą.
  • Sintetinės pagalvės. Tai populiariausios pagalvės, kurių įmanoma rasti įvairių dydžių, įvilktų į įvairius audinius. Tokios pagalvės yra antialerginės, yra pigios ir lengvai prižiūrimos, tačiau jų tarnavimo laikas yra trumpesnis nei pagalvių su natūraliais užpildais.
  • Memory/Latex pagalvės. Šio tipo pagalvės yra brangesnės, tačiau jos yra ilgaamžės, tobulai prisitaiko prie kūno formų ir suteikia geriausią atramą pečiams, kaklui ir stuburui.

Prisiminkite, kad ir kokią pagalvę naudojate, ją rekomenduojama keisti kas 1-2 metus!

Pagalvės dydis

Pagalvės dydis yra asmeninis pasirinkimas. Lietuvoje populiariausios yra 50x70cm išmatavimų pagalvės (9 iš 10 pirkėjų pas mus renkasi būtent 50x70cm pagalves). Taip pat dažnokai klientai renkasi 60x60cm išmatavimus. Na, o jei mėgstate itin dideles pagalves, galit rinktis ir 70x70cm išmatavimus. Tačiau tokių išmatavimų pagalvių pasirinkimas yra kur kas mažesnis.

Pabaigai

Šiame straipsnyje surašėme pagrindinius aspektus renkantis pagalvę, bet tiesa yra ta, jog mes visi esame skirtingi ir kas tinka vienam – nebūtinai tiks ir kitam. Todėl rekomenduojame išbandyti bent keletą variantų, kol rasite savąją pagalvę. Žmogus vidutiniškai trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodamas, tad tikrai verta sugaišti šiek tiek laiko, ieškant savo tobulos pagalvės.